O menklawie

Mężczyzna - nazwa osobnika płci męskiej z gatunku Homo sapiens.
 

Enklawa - miejsce dające komuś poczucie bezpieczeństwa.

Dzień dobry!

    Witaj strudzony wędrowcze w moich skromnych progach! Skoro tutaj jesteś rozsiądź się wygodnie, rozluźnij zapomnij o troskach dnia codziennego. Pragnę by to miejsce (lepiej Nasze miejsce) stało się płaszczyzną wymiany idei i nawiązywania nici porozumienia. 
    Wiem że może być trudno. Zdaję sobie bowiem sprawę że czasem mądrość i doświadczenie muszą być zastąpione przez muskuły i wole walki. Czasem będziemy musieli powściągnąć swoje męską naturę, a czasem wręcz przeciwnie, rzucić na wroga  niczym sfora rozwrzeszczanych berserkerów. 

  
  Dlaczego? Bo taka jest nasza natura: dzika i spokojna, rozważna i przezorna, introwertyczna i ekstrawertyczna zarazem. Być mężczyzną oznacza prowadzenie nieustającej walki: ze sobą i z przeciwnościami losu. Jak wyjść z niej zwycięsko? Trzymać się razem!Chronić towarzysza stojącego obok! Nie dać się osaczyć i pokonać.
Wszak jak pisał poeta:

„Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci. Kto dziś wespół ze mną krew przeleje, ten mi bratem.”


Ufff...

   Jak napisał ktoś mądrzejszy ode mnie: Mężczyzna rozpoczyna życie rozpustą, przechodzi przez miłość i kończy małżeństwem. Nie ważne gdzie teraz jesteś. Wierzę że są rzeczy uniwersalne zdolne połączyć wszystkich z nas. Mam nadzieję że kilka z nich znajdziesz właśnie tu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz